Kontakt


Hatha jóga Similiris

Lekce hatha jógy jsou určené pro každého kdo chce protáhnout a posílit své tělo, uklidnit svou mysl a zažít hlubokou relaxaci. Na lekcích budeme provádět jednotlivé jógové pozice (ásany) a pracovat s dechem (pránájáma). Maximálním zapojením těla, střídavým napínáním a uvolňováním spojeným se správným dýcháním a zapojenou pozorností se seriál ásan stane meditací v pohybu. Po úplném aktivování těla zakončíme hodinu relaxací a vědomým obnovováním. Společně se také naučíme, jak se osvobodit od stresu a jak se dostat do duševního klidu, radosti a spokojenosti.

Cvičení jsou přizpůsobena jak těm, kteří se teprve s jógou seznamují, tak i těm, kteří už s ní mají nějaké zkušenosti. Hatha jógu můžou cvičit i muži i ženy bez ohledu na věk. Doporučuje se teenagerům, mladým i starším. Účinky takového programu cvičení pocítíte hned už po první hodině jógy.

Cvičení hatha jógy mají vliv na všeobecné zlepšení psychického i fyzického zdraví. Normalizují se všechny tělesné funkce, zlepšuje se metabolismus, posiluje se soustředění, podporuje se správné držení páteře, zlepšuje se vědomí, psychická a rozumová vyrovnanost. Cvičení hatha jógy v každodenním životě vedou k účinnějšímu a kvalitnějšímu plnění denních povinností.

Co si vzít na lekci jógy?

Na cvičení je potřeba přinést vlastní ručník. Jógamatky jsou k dispozici, ale mohou se používat i vlastní. Cvičí se v pohodlném oblečení (lehké oblečení, které nebrání v pohybu) a v ponožkách nebo bosi. Více informací ohledně cvičení dostanete přímo od lektorky po příchodu na lekci.

POKRAČUJEME UŽ OD 3. LEDNA 2024 OD 18:30h.

Rezervace: Centrum na Fialce, Mánesova 2530/3a, Říčany.

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů, neváhejte mě kontaktovat na Brankica Kubátová.VÍCE O HATHA JÓZE SIMILIRIS

Lektorky a lektoři Jóga centra Surya vedou hodiny hatha jógy "Similiris" mistra jógy Prof. Dr. Predraga Nikiće. V rámci tohoto programu se důraz klade na soulad pohybu, dýchání a pozornosti. Všechny pohyby a polohy těla (ásany) se provádějí v hranicích příjemnosti, což znamená, že se směřuje k dosažení vlastního maxima při každém pohybu při současném sledování možností vlastního těla.

Protože současný způsob života, napětí a stres vedou k nepravidelnému a povrchnímu dýchání, na našich hodinách jógy se věnuje pozornost osvojení správného třístupňového dýchání. Hlubokým třístupňovým dýcháním se vnáší dostatečné množství kyslíku, který je potřebný pro správnou funkci organismu. Zvláštností seriálu, který se cvičí v Jóga centru Surya, je, že se každý pohyb provádí do vlastního maxima s úsilím maximum postupně posouvat. Tímto přístupem ke cvičení se tělo maximálně zapojí bez nebezpečí, že se poraníme.

Poté, co se sestavou jednodušších poloh tělo připraví, provádějí se složitější ásany, což přispívá k dalšímu aktivování těla. Provádění pohybu v rytmu dýchání a s plnou pozorností přispívá k vyšší účinnosti cvičení. Maximálním zapojením těla, střídavým napínáním a uvolňováním spojeným s pravidelným dýcháním a zapojenou pozorností se seriál ásan stává mocným nástrojem na cestě k dobrému zdraví. Po úplném aktivování těla je hodina zakončena relaxací a vědomým obnovováním. Účinky takového programu cvičení pocítíte hned už po první hodině jógy.

Cvičení hatha jógy mají vliv na všeobecné zlepšení psychického i fyzického zdraví. Normalizují se všechny tělesné funkce, zlepšuje se metabolismus, posiluje se soustředění, podporuje se správné držení páteře, zlepšuje se vědomí, psychická a rozumová vyrovnanost. Cvičení jógy v každodenním životě vedou k účinnějšímu a kvalitnějšímu plnění denních povinností.

Abyste začali cvičení, nepotřebujete předchozí fyzickou připravenost. Program je připraven tak, že ho mohou provádět všichni bez ohledu na pohlaví nebo věk. Doporučuje se všem dospělým, dětem, mladým i starším.Aktualizováno: 16.04.2024 copyright © Jóga Surya