Česky English Úvodní strana Kontakt Odkazy


Hatha jóga


Vzhledem k současným omezením cvičení v tělocvičnách a sálech neprobíhají. Zveme Vás však na cvičení jógy online.


Lekce hatha jógy jsou určené pro každého kdo chce protáhnout a posílit své tělo, uklidnit svou mysl a zažít hlubokou relaxaci. Na lekcích budeme provádět jednotlivé jógové pozice (ásany) a pracovat s dechem (pránájáma). Maximálním zapojením těla, střídavým napínáním a uvolňováním spojeným se správným dýcháním a zapojenou pozorností se seriál ásan stane meditací v pohybu. Po úplném aktivování těla zakončíme hodinu relaxací a vědomým obnovováním. Společně se také naučíme, jak se osvobodit od stresu a jak se dostat do duševního klidu, radosti a spokojenosti.

Cvičení jsou přizpůsobena jak těm, kteří se teprve s jógou seznamují, tak i těm, kteří už s ní mají nějaké zkušenosti. Hatha jógu můžou cvičit i muži i ženy bez ohledu na věk. Doporučuje se teenagerům, mladým i starším. Účinky takového programu cvičení pocítíte hned už po první hodině jógy.

Cvičení hatha jógy mají vliv na všeobecné zlepšení psychického i fyzického zdraví. Normalizují se všechny tělesné funkce, zlepšuje se metabolismus, posiluje se soustředění, podporuje se správné držení páteře, zlepšuje se vědomí, psychická a rozumová vyrovnanost. Cvičení hatha jógy v každodenním životě vedou k účinnějšímu a kvalitnějšímu plnění denních povinností.

Co si vzít na lekci jógy? Na cvičení je potřeba přinést vlastní ručník. Jógamatky jsou k dispozici, ale mohou se používat i vlastní. Cvičí se v pohodlném oblečení (lehké oblečení, které nebrání v pohybu) a v ponožkách nebo bosi. Více informací ohledně cvičení dostanete přímo od lektorky po příchodu na lekci.

Rezervace: Centrum na Fialce, Mánesova 2530/3a, Říčany.

Aktualizováno: 2.12.2020 copyright © Jóga Surya